SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ

2020-2021 Güz Dönemi Lisansüstü Programlara Kayıt Hakkı Kazanan Öğrenci Listeleri

2020-2021 Güz Dönemi Lisansüstü Programlara Kayıt Hakkı Kazanan Öğrenci Listeleri

HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ
SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ
2020-2021 Güz Dönemi Lisansüstü Programlara Kayıt Hakkı Kazanan Öğrenci Listeleri

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yüksek Lisans ve Doktora Programlarına 2020- 2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılında aşağıdaki programlara öğrenci alımı yapılacaktır.

Kayıt hakkı kazanan öğrencilerin listeleri aşağıdaki menülerde 11 – 16 Eylül 2020 tarihleri arasında ilan edilecektir.

Resmi Kayıt Tarihleri: 21 – 25 Eylül 2020

KAYIT İŞLEMLERİ HAKKINDA AÇIKLAMA

  1. Resmi Kayıt Tarihleri: 21 – 25 Eylül 2020 / Mesai saatleri: 08.00 – 17.30

 

  1. Listelerde “Yedek” olarak açıklanan öğrenciler için bilgilendirme 11. maddede yapılmıştır.

 

  1. Kayıt hakkı kazanan öğrenciler Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsüne gelerek kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Üniversitemizin giriş kapısının önünde yapılan kavşak çalışmasından dolayı şehirden gelen tüm araçlar için aşağıda ayrıntılı güzergâh açıklanmıştır.

 

  1. Kayıt için gelecek öğrencilerin (ve yanında gelecek olan diğer kişilerin) güncel olacak şekilde (süreli) HES kodunu alması gerekmektedir. Kampüse girişinde HES kodları, güvenlik görevlileri tarafından kare kodla teyit edilecektir. HES kodu olmayan öğrenciler (ve yanında gelecek olan diğer kişiler) üniversiteye alınmayacaktır. Güvenlik noktasında ateş ölçümünüz ve maske kontrolünüz yapıldıktan sonra üniversiteye giriş yapabilirsiniz. Üniversiteye maskesiz giriş yapılmamaktadır!

 

  1. Kesin kayıtta istenen belgeler için linki tıklayınız.

Link: https://sbe.hku.edu.tr/ilanlar/2020-2021-guz-donemi-lisansustu-program-kayit-ilani-2-2/#1575891351533-7362b476-b21a

 

  1. Yabancı Uyruklu öğrencilerden istenen belgeler için linki tıklayınız.

Link: https://sbe.hku.edu.tr/ilanlar/2020-2021-guz-donemi-lisansustu-program-kayit-ilani-2-2/#1575891450099-a3f66d76-16e2

 

  1. Eğitim ücreti, kayıt aşamasından ödenmektedir. Ödeme koşulları hakkında bilgi almak için linki tıklayınız.

Link: https://sbe.hku.edu.tr/ilanlar/2020-2021-guz-donemi-lisansustu-program-kayit-ilani-2-2/#1575890809511-e2349d58-0588

 

  1. Tezsiz – Tezli ve Doktora programlarına kabul edilen adayların öğrenciliklerinin kesinleşmesi için; Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğüne, ilgili programın açıklamaları içerisinde belirtilen tarihler arasında gerekli belgelerle başvurmaları gerekir. Süresi içinde kesin kaydını yaptırmayan aday, kayıt hakkını kaybeder.

 

  1. Eksik evrakla kesinlikle kayıt alınmamaktadır.

 

  1. Renkli Fotokopi / Fotokopi kabul edilmemektedir (Diploma ve Transkript).

 

  1. “Yedek” olarak açıklanan öğrenciler için bilgilendirme: 28 Eylül 2020 tarihinde mesai saatleri içerisinde “Yedek” listelerden kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrenciler ilan edilecektir. 29 Eylül-30 Eylül tarihlerinde kayıt işlemleri gerçekleştirilecektir.

 

ÜNİVERSİTEYE GİRİŞ GÜZERGAHI

  1. Üniversitenin önünden geçerek Oğuzeli kavşağına varınız (Dönel kavşağın üzerinde MERİNOS görseli bulunmaktadır).
  2. Dönel kavşaktan U dönüşü yapınız.
  3. Türkiye Petrollerini geçiniz.
  4. Yol üzerindeki 2. petrol istasyonunu (Erol Gaz/BEST Petrol) geçtikten sonra işaret levhalarını takip ederek yolun sağ tarafından içeri giriş yapınız.
  5. Güvenlik noktasında ateş ölçümünüz ve maske kontrolünüz yapıldıktan sonra üniversiteye giriş yapabilirsiniz.
SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ
2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI  AKADEMİK TAKVİMİ 
Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi GÜZ DÖNEMİ ÖĞRENCİ ALIMINA İLİŞKİN ÇALIŞMALAR
28.09.2020 09.10.2020  Normal Süreyi Aşan Öğrenciler İçin Tez Dönemi Uzatma Talep Formunun Enstitülere Teslimi
1.07.2020 31.12.2020 Tez İzleme Komitesi Toplantı Tarihleri
6.07.2020 9.09.2020 Lisansüstü programlara öğrenci başvuruları (Yatay Geçiş, Yabancı Uyruklu dahil) 
21.09.2020 25.09.2020 Asıl öğrenci kaydı
Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi GÜZ DÖNEMİ
29.09.2020 2.10.2020 Enstitülerde OBS’den ders kayıtları 
5.10.2020 8.01.2021 Lisansüstü Programlarda Derslerin Başlaması – Lisansüstü Programlarda Derslerin Kesilmesi (14 Hafta)
5.10.2020 9.10.2020 Ders ekleme-bırakma ve danışman onayı haftası
22.01.2021 Tez Konu Öneri Formu ve Proje Konu Öneri Formlarının Enstitülere Tesliminin Son Günü
Doktora Tez Konu Önerisi Savunmasının Son Günü
1.10.2020 31.01.2021 Doktora Yeterlilik Sınav Tarihleri
15.01.2021 Dönem Projelerinin Enstitülere Tesliminin Son Günü
Lisansüstü Tez Savunmalarının Son Günü
11.01.2021 22.01.2021 Final Sınavları (2 Hafta)

Tezli Yüksek Lisans Programları

BH: Alan dışından gelen öğrenciler için Bilimsel Hazırlık dersleri.

Sıra Ad Soyad Başvuru Sonucu
1 FERİDE DAŞDEMİR KABUL
2 MUHAMMET ALİ EMER KABUL
3 ALPER DURUCU KABUL
4 EMRE DEMİR KABUL
5 BETÜL USLU KABUL
6 AYŞE ZÜLAL İBİLİ KABUL
7 HASAN HÜSEYİN TURAN KABUL
8 YUNUS FAKİOĞLU KABUL /BH: 2 DERS
9 FATİH YÜKSEL 1. YEDEK
10 HAZAL KARATEKE 2. YEDEK
11 ÖMER EMRE ÖZ 3. YEDEK
12 TEYFİK ÇIKMAZ 4. YEDEK
13 MEHMET FATİH SARI 5. YEDEK
14 TACETTİN TURĞUT 6. YEDEK
15 ŞEVVAL SENA EBİRİ 7. YEDEK/ BH: 2 DERS
16 ESRA DEMİRKIRAN 8. YEDEK
17 MÜBAREK ÇAPAR 9. YEDEK
18 ÖKKEŞ OĞUZHAN BAŞALAN 10 YEDEK
19 MEHMET SAÇAKLI 11. YEDEK/ BH: 2 DERS
20 HATİCE ŞAHİN 12. YEDEK
21 SEVDA KAHYEOĞLU 13. YEDEK
22 BEYHAN ÖNCÜ 14. YEDEK

BH: Alan dışından gelen öğrenciler için Bilimsel Hazırlık dersleri.

Nihai Değerlendirme
Sıra Adı Soyadı Değerlendirme
1 Gizem İŞLER Kabul
2 Müzeyyen Hande PEREK Kabul
3 İbrahim Halil AĞAS Kabul
4 Tubay KARADEMİR Kabul+ BH: 1 ders
5 Bihter PEKYEN Kabul
6 Zeki ÖZDEMİR Kabul
7 Harun ÇELİKEL Kabul
8 Vildan DERİNCE Kabul+ BH: 2 ders
9 Merve ÖZKORKMAZ Kabul
10 Sümeyra UNER Kabul
11 Merve ÖRNEK Kabul
12 Semih AKSOY Kabul+BH: 3 Ders
13 Neşet SARBOĞA Yedek
14 Ertuğrul BAYHAN Yedek
15 Habip TAK Yedek
16 Ramazan ALAGÖZ Yedek
17 Egemen DÜREN Yedek
18 Sevda KAHYEOĞLU Yedek
19 Asiye MAHRAMANLIOĞLU Yedek
20 Fatma Aysun ÇELEBİ Yedek

BH: Alan dışından gelen öğrenciler için Bilimsel Hazırlık dersleri.

Nihai Değerlendirme
Sıra Adı Soyadı Değerlendirme
1 Sibel BEYBUR Kabul+BH: 3 ders
2 Türkay DİLEK Kabul+BH: 3 ders
3 Hülya ÜMİT Kabul
4 Semih AKSOY Kabul+BH: 3 ders
5 İsa BAĞIRAN Kabul
6 Ceylan KAYA Kabul
7 Sevda KAHYEOĞLU Kabul+BH: 1 ders
8 Esra YILDIZ Kabul+BH:  2 ders
9 Fatma Aysun ÇELEBİ Kabul+BH: 3 ders
Sıra Ad Soyad KABUL/RED
1 ZAKİRE KARDAŞ KABUL+BH: 4 ders
2 SEYFULLAH YURTSEVEN KABUL 
3 Baver Onur Düzdağ KABUL+BH: 4 ders
4 İRFAN ASLAN KABUL 
5 Sümeyye KAYADUMAN KABUL+BH: 4 ders
6 Mustafa Maraş KABUL 
7 İBRAHİM YILMAZ KABUL 
8 RAMAZAN BAŞOĞLU KABUL+BH: 4 ders
9 ŞİLAN ÇELİK KABUL+BH: 4 ders
10 DİCLE AKTAY KABUL 
11 BİHTER PEKYEN KABUL+BH: 4 ders
12 EDA SERİN KABUL+BH: 4 ders
13 İPEK ÜNAL KABUL+BH: 4 ders
14 Abdullah AKGUL KABUL+BH: 4 ders
15 Bünyamin YAŞAR YEDEK
16 Abdalkarim Alsibai YEDEK
17 Songül KÖSE YEDEK
18 Ali SOYDAŞ YEDEK+BH: 4 ders
19 Memduh ÖZER YEDEK
20 ADULLAH ÖTELEŞ YEDEK
21 HALEF ÖZDEMİR YEDEK
22 SEVDA KAHYEOĞLU YEDEK+BH: 4 ders
23 Feride BEYAZ YEDEK
24 HÜLYA ÜMİT YEDEK+BH: 4 ders
25 HAZAR TANIŞ YEDEK+BH: 4 ders
26 Semih Aksoy YEDEK
27 ABDULLAH ELİNDAĞ YEDEK+BH: 4 ders
28 SERVET KABAR YEDEK+BH: 4 ders
29 Sara SONGUR YEDEK
30 Duha Kaçmaz YEDEK+BH: 4 ders
31 Ayberk Yatkın YEDEK+BH: 4 ders
32 Yunus Emre Yılmaz YEDEK+BH: 4 ders
33 Mustafa GÜVELİ YEDEK
34 İREM ALGEDİK YEDEK
35 İREM ALGEDİK YEDEK
36 Rana Baytar YEDEK
37 Hüseyin YAŞAR YEDEK
38 kerem yıldırak YEDEK+BH: 4 ders
39 MUHAMMED BURAK ÇEPİK YEDEK+BH: 4 ders
40 Tutku Satılmış YEDEK
41 Mahmut HALLAÇ YEDEK
42 Zeynel Abidin KILIÇ YEDEK
43 Ayvaz Atılgan YEDEK
44 FATMA AYSUN ÇELEBİ YEDEK
45 Kamuran Tan RED-ALES YOK
46 ZIYAD MUHAMMED DEDE RED-ALES YOK
47 ZIYAD MUHAMMED DEDE RED-ALES YOK
48 Ufuk Çıngırlar RED-ALES YOK
49 ŞEVVAL SENA EBİRİ RED-ALES YOK

BH: Alan dışından gelen öğrenciler için Bilimsel Hazırlık dersleri.

For Foreign Students / Yabancı Uyruklu Öğrenciler 
Sıra Name / Ad Surname/ Soyad Result / Sonuç
1 MHD Essam Abdely Successful +  Remedial Course / Kabul+BH: 1 ders
2 Abdulrazak  Abdulrahim Successful +  Remedial Course / Kabul+BH: 1 ders
3 ZIYAD MUHAMMED DEDE Successful +  Remedial Course / Kabul+BH: 1 ders
4 Mohamad Nour Alkilani Successful +  Remedial Course / Kabul+BH: 1 ders
5 JİHANE GHARYENİ Successful +  Remedial Course / Kabul+BH: 1 ders
6 MUHAMMED ELSELAME Successful +  Remedial Course / Kabul+BH: 1 ders
7 MARIAM RAJAB Unsuccessful  / Red
8 Rania Jabri Successful +  Remedial Course / Kabul+BH: 1 ders
9 FERAH IBRAHIMFAVZI Successful +  Remedial Course / Kabul+BH: 1 ders
10 Ibrahim Almuhammad Successful +  Remedial Course / Kabul+BH: 1 ders
11 IYAD HELWANI Successful +  Remedial Course / Kabul+BH: 1 ders
12 ADİL SADIK Successful +  Remedial Course / Kabul+BH: 1 ders

BH: Alan dışından gelen öğrenciler için Bilimsel Hazırlık dersleri.

T.C. Vatandaşı Öğrenciler
Sıra Ad Soyad Sonuç
1 Mikail Torunoğlu Kabul
2 Oktay YALÇIN Kabul
3 Muhammet Burak PEHLİVAN Kabul
4 Melike Aker Kabul+BH: 1 ders
5 Abdalkarim Alsibai Red

BH: Alan dışından gelen öğrenciler için Bilimsel Hazırlık dersleri.

Sıra Ad Soyad Değerlendirme
1 Baver Onur Düzdağ Kabul
2 AYSEL  KELEPÇE KARACIL Kabul
3 Ahmet Furkan KANAT Kabul
4 Sevim Güzel Kabul
5 NESLİHAN SULTAN DOLU Kabul
6 Mert KABAY Kabul
7 SEVDA KAHYEOĞLU Kabul
8 HÜLYA ÜMİT Kabul
9 Onur KORKMAZER Kabul
10 ÖKKAŞ ERDEN Kabul
11 Ali Aynacıoğlu Kabul
12 ERKAN GÜMÜŞOĞLU Kabul
13 MEHMET FADIL AKGÜÇ Kabul
14 ERAY ÖZTAŞ Kabul
15 Muhammet Safa KARATAŞ Kabul
16 Remziye Ela AKAN Yedek
17 SAFİYE ELÇİN  BÜYÜKBEŞE Yedek
18 Halit ŞİMŞEK Yedek
19 HATİCE  YILDIZ Yedek
20 FATMA AYSUN ÇELEBİ Yedek
2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ BAĞIMLILIK PSİKOLOJİSİ TEZLİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI NİHAİ DEĞERLENDİRME SONUÇLARI
Ad Soyad DURUM
1 Kübra TEMİZ RET
2 Ahmet Dündar RET
3 sultan yılmaz RET
2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ
KLİNİK PSİKOLOJİ TEZLİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI NİHAİ DEĞERLENDİRME SONUÇLARI
Ad Soyad DURUM
1 Kübra TEMİZ KABUL
2 Merdan Zengin KABUL
3 Berna  Yüksek KABUL
4 SARE  AŞLAMACI KABUL
5 ENİSE FEYZA YILDIZ KABUL
6 İBRAHİM SERT KABUL
7 Nazlıcan Bağlayici KABUL
8 Mihriban Alemdar KABUL
9 Sena Nur ULUKÖK KABUL
10 Emre  Üstdağ KABUL
11 Ahmet Dündar KABUL
12 Buse Yurtdaş Özcan KABUL
13 Sultan yılmaz 1. YEDEK
14 Sena Nur Kanık 2. YEDEK
15 ERTAN GÖRGÜ 3. YEDEK
16 gamze elmas RED
17 Yağız SÖNMEZ RED
18 AYŞE GÜLİN UÇMAN RED
19 İsmail Karataş RED
20 MELTEM MEMDUHA İNAÇ RED
21 DUYGU MİLKAR MÜLAKATA GİRMEDİ
Sıra No Ad Soyad Sonuç
1 AHMET EMİN AKIN Kazandı
2 Süleyman Mehmet YILDIZ Kazandı
3 EMRE DADAŞ Kazandı
4 SERKAN POLAT Kazandı
5 Meliha TOPRAKÇI Kazandı
6 ŞÜKRAN TAŞ Kazandı
7 Fatih Aykul Kazandı
8 Tuğçe Aysal Kazandı
9 BİLAL ÖZER Kazandı
10 Kübra Köktepe Kazandı
11 Hikmet KILIÇ Kazandı
12 YUNUS EMRE KILIÇLAR Kazandı
13 FATİH USER Kazandı
14 Raziye KARAKILÇIK Kazandı
15 MEHMET ÖZER Kazandı
16 MUHAMMET MUSTAFA ŞİMŞEK Yedek
17 TOLGAHAN İSOTÇU Yedek
18 ALİSEYDİ MIZRAK Yedek
19 İpek MELEK Yedek
20 Enes DEMİRBAŞ Yedek
21 Kübra SARIÇİÇEK Yedek
22 Usame Ulu Yedek
23 Barış AKKAYA Yedek
24 Meryem BİRİNCİ Yedek
25 Gülcihan Altındağ Yedek
26 Mehmet TİYEK Yedek
27 Mehmet Uğur Korkmaz Yedek
28 Yılmaz Karakaş Yedek
29 Behiye Nur Bozkurt Yedek
30 Emre DEMİRBAŞ Yedek
31 Berat YÜKSEL Kazanamadı
32 ŞİLAN ÇELİK Kazanamadı
33 Mikail ÖZMERT Kazanamadı
34 Tuğçe Reyhan Sakar Kazanamadı
35 FİLİZ  OĞUZ  Kazanamadı
36 Kübra ÇEVİK Kazanamadı
37 Tuğba Çelik Kazanamadı
38 Serap Fatma VERİRALMAZ Kazanamadı
39 Alperen YILDIZ Kazanamadı
40 Sümeyye Seçinti Kazanamadı
41 Hande BİDAV Kazanamadı
42 Rabia Merve KATARCI Kazanamadı
43 Sezgi Demirkale Kazanamadı
44 KEVSER SAĞLAMKAYA Kazanamadı
45 ZEYNEP BETÜL ÇULCU Kazanamadı
46 Sertaç Sungur Kazanamadı
47 Osman Oğuz Kazanamadı
48 Şevval BEKERECİ Kazanamadı
49 Hüseyin Tahir BOZGEYİK Kazanamadı
50 Muazzez BİLGİÇ Kazanamadı
51 ABDÜSSAMET ÇİÇEK Kazanamadı
52 Semih APO Kazanamadı
53 Vuslat Dayı Emre Kazanamadı
54 ALP TEKİN YILDIRIM Kazanamadı
55 Gözde BİDAV ÜNAL Kazanamadı
56 Özlem Rane AYDOĞDU Kazanamadı
57 Dilara SAYIN Kazanamadı
58 Burçe Hilal YANAR Kazanamadı
59 Halime Yıldırım Kazanamadı
60 Erdal Ayhan Kazanamadı
61 Halil ERDAL Kazanamadı
62 Deniz ARISAN Kazanamadı
63 Yasemin GÜÇ Kazanamadı
64 Mehmet Hüseyin Yücel Kazanamadı
65 ŞEHMUS ÖZTÜRK Kazanamadı
Sıra Ad Soyad SONUÇ
1 MEHMET GÖVYAPRAK ASİL
2 Sait KAPLAN ASİL
3 Süleyman Mehmet YILDIZ ASİL
4 Bülent DESTECİ ASİL
5 Hasan Semih Aydemir ASİL
6 Abdullah Nusret Alçiçek ASİL
7 HEBUN BULUNMAZ ASİL
8 ABDULKADİR HAKAN AĞALIN ASİL
9 ŞÜKRAN TAŞ ASİL
10 Hande Öğüçbilek ASİL
11 Kübra Köktepe ASİL
12 Hikmet KILIÇ ASİL
13 İBRAHİM ONUR AKOĞLU ASİL
14 TÜRKAN GÜLİN İSKİPCİ ASİL
15 Seda KATIRCIOĞLUGİL ASİL
16 Samed SARIYILDIZ YEDEK
17 Ezgi TEKİN YEDEK
18 Hatice Dicle KAYA YEDEK
19 MEHMET ÖZER YEDEK
20 BUKET KOÇAK BOYDAK YEDEK
21 ŞAHİN  SÖKMEN  YEDEK
22 Ezgi  Keskin YEDEK
23 TOLGAHAN İSOTÇU YEDEK
24 Recep ÖZKAN YEDEK
25 ALİSEYDİ MIZRAK YEDEK
26 Vahap ASLAN YEDEK
27 Enes DEMİRBAŞ YEDEK
28 Özlem  Demir YEDEK
29 usame ulu YEDEK
30 Ecem Nur Doğruer YEDEK
31 Emre Mükerrem Oypan KAZANAMADI
32 Mehmet Taylan TEMEL KAZANAMADI
33 SÜMEYYE BETÜL TAŞTAN KAZANAMADI
34 MUHAMMED HASAN ERDEM KAZANAMADI
35 BÜŞRA KASIMOĞLU KAZANAMADI
36 ÖMER KÜLEKÇİ KAZANAMADI
37 gülcihan altındağ KAZANAMADI
38 MUHAMMET MUSTAFA ŞİMŞEK KAZANAMADI
39 behiye nur bozkurt KAZANAMADI
40 Emre DEMİRBAŞ KAZANAMADI
41 ÖZGE CAN KAZANAMADI
42 Senanur Kandemir KAZANAMADI
43 Berat YÜKSEL KAZANAMADI
44 ŞİLAN ÇELİK KAZANAMADI
45 Ufuk ELMAS KAZANAMADI
46 Berin YILDIZ KAZANAMADI
47 Tuğçe Reyhan Sakar KAZANAMADI
48 Büşra Gizem  Oğuz KAZANAMADI
49 MUHAMMET SAİT KÜLTE KAZANAMADI
50 Tuğba Çelik KAZANAMADI
51 eyyüp sabri ahmer KAZANAMADI
52 Alperen YILDIZ KAZANAMADI
53 Necmettin Koç KAZANAMADI
54 Fırat Acay KAZANAMADI
55 Sümeyye Seçinti KAZANAMADI
56 Hande BİDAV KAZANAMADI
57 Rabia Merve KATARCI KAZANAMADI
58 Sezgi Demirkale KAZANAMADI
59 Mikail ÖZMERT KAZANAMADI
60 ELİF NASANLI KAZANAMADI
61 ZEYNEP BETÜL ÇULCU KAZANAMADI
62 iffet özdemir KAZANAMADI
63 ELİF AYBÜKE BULUT KAZANAMADI
64 sertaç sungur KAZANAMADI
65 Şevval BEKERECİ KAZANAMADI
66 İsmail Sarıteke KAZANAMADI
67 Hüseyin Tahir BOZGEYİK KAZANAMADI
68 Muazzez BİLGİÇ KAZANAMADI
69 BEYZA BUYURAN KAZANAMADI
70 Vuslat Dayı Emre KAZANAMADI
71 Gözde BİDAV ÜNAL KAZANAMADI
72 Gönül BAL KAZANAMADI
73 Özlem Rane AYDOĞDU KAZANAMADI
74 ZEYNEP TUĞÇE ÖZKEÇECİ KAZANAMADI
75 Gökhan Çete KAZANAMADI
76 Dilara SAYIN KAZANAMADI
77 FARUK MAHİROĞLU KAZANAMADI
78 Firdevs Merve TANRIÖVER KAZANAMADI
79 İLKNUR KESKİN KAZANAMADI
80 Kurtuluş ÖZDEMİR KAZANAMADI
81 Burçe Hilal YANAR KAZANAMADI
82 Halime Yıldırım KAZANAMADI
83 erdal ayhan KAZANAMADI
84 Halil ERDAL KAZANAMADI
85 Yasemin GÜÇ KAZANAMADI
86 ABDULLAH FURKAN DEMİR KAZANAMADI
87 Zeynel ASLAN KAZANAMADI
88 Abdullah BOZYILAN KAZANAMADI
89 Harun  Üstün KAZANAMADI
90 ŞEHMUS ÖZTÜRK KAZANAMADI
EĞİTİM BİLİMLERİ ANABİLİM DALI
REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK
TEZLİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI
2020 – 2021 GÜZ DÖNEMİ
BAŞARILI OLAN ADAYLAR LİSTESİ
Ad Soyad Lisans Başarı Durumu
Başarılı/Başarısız
1 Meryem Ayça POLAT RPD Başarılı
2 Yağmur Benian  DURU RPD Başarılı
3 Vuslat İŞ RPD Başarılı
4 Abdullah FİDAN RPD Başarılı
5 Beyza KARABACAK RPD Başarılı
6 Gamze BELİBAĞLI RPD Başarılı
7 Derya SAFİ RPD Başarılı
8 Arzu Nur KÖLEMEN RPD Başarılı
9 Esra ER RPD Başarılı
10 Muhammet YILDIZ RPD Başarılı
11 Cihat TAŞKIN RPD Başarılı
12 Emrah  IŞIKTAŞ RPD Başarılı
13 Erkan BOZGEYİK RPD Başarılı
Sıra Ad Soyad Değerlendirme
1 Demet AVCI KABUL
2 ayşe ince KABUL
3 Mustafa Yakut KABUL
4 Elif Sağlamol KABUL
5 Selin TOPAL KABUL
6 OSMAN  KARA YEDEK
7 ŞEFİKA NAZAN YAVUZCAN YEDEK
8 Hayrunnisa Nuriye Kılınçarslan YEDEK
9 furkan aytın YEDEK
10 SUAT ÖZYURT YEDEK
11 MERAL ERYILMAZ MIZRAK RED
12 TANSEL ŞAFAK ÖZTAŞ RED
13 Şeyma CAN Sözlü bilim sınavına girmeye hak kazanamadı.
14 Seydi Vakkas Kilitci Sözlü bilim sınavına girmeye hak kazanamadı.
15 Sedanur AYDOĞANLI Sözlü bilim sınavına girmeye hak kazanamadı.
16 Büşra CAN Sözlü bilim sınavına girmeye hak kazanamadı.
Ad Soyad DURUM
Çağdaş ÇETİN KABUL
Gülşah ELKAAN KABUL
Mustafa TEKİN KABUL
MELİS  BAŞARAN KABUL
Seda YILMAZ KABUL
Nurşin YARDIMCI KABUL
Zekiye Nur GÜMÜŞSOY KABUL+4BH
Hayrunnisa  ERTEKİNOĞLU KABUL
Gülperin AKPİNAR KABUL
Kübra ASLAN KABUL
Rıfat USLUĞ KABUL
Mustafa KURTOĞLU KABUL+4BH
İclal KÜPELİ KABUL
Sultan DEMİR KABUL
Alper  İş KABUL   
Evrim AKSOY YEDEK+4 BH
Mehmet Burak YAZICI YEDEK 
Bedriye İrem TABAK RED 
Onur YILMAZ RED 
Aylin Kılıç RED 
Metin DOĞAN RED 
Adeviye ÇAM RED 
SERDAR YILDIRIM RED 
ÖMER FATİH YILDIZ RED 
FATMA DUMAN DORA RED 
TAHA BİLGEHAN KIRICI RED 
BAHAR URHAN RED 
Müslüm GÜLER RED 
SÜMBÜL BATAR RED 
ERCAN KUYBULU RED 
osman tanrıver RED 
TARIK GÖZETEN RED 
Serhat  Yıldız RED 
Muhammed Davud DAYAN RED 
Nalan  Keşküş RED 
Efkar YALÇIN RED 
Necmettin Akgöl RED 
Hüseyin Tuncer RED 
Nihat Furkan ADALAR RED 
Hatice Bürlükkara RED 
Emine Kerime ÖZÇİL RED 
Mustafa Açar RED 
FATİH IŞIK RED 
Mehmet Eşki RED 
RAMAZAN BULUT RED 

BH: Alan dışından gelen öğrenciler için Bilimsel Hazırlık dersleri.

OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİ ANABİLİM DALI

YÜKSEK LİSANS PROGRAMI NİHAİ SONUÇLAR

 

AD SOYAD DURUMU
İLAYDA KARABOĞA KAZANDI
ÖMER FARUK DÖNMEZ KAZANDI
ELANUR SİMGE IRMAK KODAZ KAZANDI
EDA NAZLI GASPİK KAZANDI
SEDA CAN CANLI KAZANDI
ALİ ŞOR KAZANDI
HALE ATALMIŞ KAZANDI
RUMEYSA ÇAPUK KAZANDI
FATMA ÖZTÜRK KAZANDI
HÜLYA DİRLİK KAZANDI
BANU ÜREN YEDEK
ZEYNEP ZEREY YEDEK
HANDENUR KOZANDAĞI YEDEK
EMİNE KARAÇELİK YEDEK
ELİF CEYHAN YEDEK
Ad Soyad Sonuç 
Erhan ÖZKALALI KAZANDI
Şerife Nur ÇEPİK KAZANDI
Betül ÖZER KAZANDI
Eyüp  KULPU KAZANAMADI
Türkan ÇETİNER DÜMBÜLÜ GİRMEDİ
Muhammed Burak  ÇEPİK GİRMEDİ
Derya ŞAHİN DEMİRKOL GİRMEDİ
Edanur ŞİMŞEK GİRMEDİ
Esra YILDIRIM GİRMEDİ
Ad Soyad Sonuç
1 Baver Onur Düzdağ KAZANDI
2 MUHAMMET MUSTAFA ŞİMŞEK KAZANDI
3 FATMA AYSUN ÇELEBİ KAZANDI
4 Sezgi Demirkale KAZANDI
5 Hatice Kübra Çiçek KAZANDI
6 SEVDA KAHYEOĞLU KAZANDI

Tezsiz Yüksek Lisans Programları

Sıra Ad Soyad Başvuru Sonucu
1 ASLI  KAYNAR KABUL
2 ALPER DURUCU KABUL
3 SAİDE LASTİKÇİOĞLU KABUL
4 MERAL GEZİCİ KABUL
5 HASAN HÜSEYİN  TURAN KABUL
6 ALİ AYNACIOĞLU KABUL
7 MUHAMMED ALPER AYTAÇ KABUL
8 TEYFİK ÇIKMAZ KABUL
9 MURAT KILIÇ KABUL
10 MAHSUM ARSLAN KABUL
12 BUĞRA HAN ŞAHİN 1. YEDEK
11 ŞAFAK ÖZKARAHAN 2. YEDEK
13 MURAT TIRPAN 3. YEDEK
14 FATMA ŞEMHAL 4. YEDEK
15 ŞENER MENGENE 5. YEDEK
16 KÜBRA KAVAK 6. YEDEK
17 MUSTAFA BAKIR 7. YEDEK
18 AYŞE YILDIZ 8. YEDEK
19 FERİDE YILDIRIM 9. YEDEK
20 VEYSEL POLAT 10. YEDEK
Sıra Ad Soyad Başvuru Sonucu
1 NEVZAT AK KABUL
2 FERİDE DAŞDEMİR KABUL
3 AHMED SELİM  UÇKAÇ KABUL
4 AYŞE ALABOĞAZ KABUL
5 EREN CAN GÜZEL KABUL
6 MELİH CEM  ÖZCAN KABUL
7 ADEM GEZGİNCİ KABUL
8 FURKAN BOZKURT KABUL
9 HASAN HÜSEYİN  TURAN KABUL
10 KAĞAN BERK ŞENSOY KABUL
12 ÖMER SOYLU KABUL
11 ENVER DOĞRU KABUL
13 MERT CAN TURAN KABUL
14 MUHAMMED ALPER AYTAÇ KABUL
15 TEYFİK ÇIKMAZ KABUL
16 MUSTAFA BULUT KABUL
17 OZAN HAYATİ GÜNGÖR KABUL
18 BUĞRA HAN ŞAHİN KABUL
19 VELİ ÖZDEMİR KABUL
20 AYHAN ÇIKMAZ KABUL
21 UĞUR YÜKSEL AŞMANOĞLU KABUL
22 BAHATTİN YILDIZ KABUL
23 NESRİN GÖKALP KABUL
24 TAHA TUĞRUL AKBAŞ KABUL
25 AHMET YAVUZ KABUL
26 VEYSEL POLAT KABUL
27 ÖZDEN DUYMAZ KABUL
Nihai Değerlendirme
Sıra Adı Soyadı Değerlendirme
1 Saide LASTİKÇİOĞLU Kabul
2 Erkan SEZER Kabul
3 Sultan ÖZYILMAZ Kabul
4 Veysel POLAT Kabul
Nihai Değerlendirme
Sıra Adı Soyadı Değerlendirme
1 Ali Aynacıoğlu Kabul
2 Veysel POLAT Kabul
Sıra Ad Soyad KABUL/RED
1 Pırlanta MUNAVAR KABUL
2 Beyan MUNAVAR KABUL
3 Feride YILDIRIM KABUL
4 Obadah MUBAID KABUL
5 Mustafa GÜVELİ KABUL
6 Şevval Sena EBİRİ KABUL
7 Muhammed Alper AYTAÇ KABUL
8 Muhammed Ali ARUSOĞLU KABUL
9 Baki ESKİCİ KABUL
10 Ömer  ARSLAN KABUL
11 Ferit DEMİROK KABUL
12 Serdar KÖSEOĞLU KABUL
13 Ufuk ÇINGIRLAR KABUL
14 Ahmet FIRAT KABUL
15 Emine Gülgin ERDEM KABUL
16 Emre KILINÇ KABUL
Sıra Ad Soyad Değerlendirme
1 Alican MÜSLÜMOĞULLARI Kabul
2 Sena ÖZKARA Kabul
3 Ali Aynacıoğlu Kabul
4 Sercan Polat Kabul
5 Sultan  Özyılmaz Kabul
6 MUHAMMED AYHAN ESMEK Kabul
7 Nuh KÜTÜKÇÜ Kabul
8 Veysel POLAT Kabul
2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ KLİNİK PSİKOLOJİ TEZSİZ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI NİHAİ DEĞERLENDİRME SONUÇLARI
Ad Soyad DURUMU
1 Merve YILMAZKAR KABUL
2 Ervanur GÖZEY KABUL
3 Muhammed Hasan KALKANDELEN KABUL
4 Merve BURÇ KABUL
5 AYŞENUR APAYDIN KABUL
6 Süeda Nur Demir KABUL
7 MUSTAFA TULGAY KABUL
8 Hatice Gizem SERİNDAĞ KABUL
9 Mustafa Uğur Sayal KABUL
10 Emine İnan KABUL
11 HATİCE ÖZKAN KABUL
12 Suphi Tunç KABUL
13 Derya BALOĞLU KABUL
14 Güldeniz ÇOLAK KABUL
15 Gülay Ferli KABUL
16 Selin TUNÇ KABUL
17 Muhammed Fatih DÖNMEZ KABUL
18 Esra YILAN KABUL
19 Aslı AYDIN KABUL
20 SENA NUR KILINÇ KABUL
21 Emel Karaköse 1. YEDEK
22 Yağız SÖNMEZ 2. YEDEK
23 Fatma Aybüke DEMİR 3. YEDEK
24 Esra Kahraman 4. YEDEK
25 Gizem TEPEBAŞ 5. YEDEK
26 Macide KAPLİ RET
27 NAZLI TURGUT RET
28 gamze elmas RET
29 Nermin Şule Rastgeldi RET
30 Sinem Sultan KARACA RET
31 AYŞE GÜLİN UÇMAN RET
32 Selin ÇİTÇİ RET
33 Elif ÖZTOP RET
34 Nur Sema YENİCİ RET
35 Hazal Tuğçe CEYLAN RET
36 nilgün özcan RET
37 Sena Nur Kanık RET
38 Özge ŞİBDAR RET
39 Ayda Aksoydan RET
40 İsmail Durap RET – GEÇERSİZ BEYAN (GNO)
41 FETHİYE ALATAŞ RET
42 ELÇİN BİÇER BERKTAŞ RET
43 Beyza Erçil RET
44 EMİNE ÖZDEMİR RET
45 MERVE TAKUÇİN TAŞKEN RET
46 Esma ASLAN RET
47 Dursun FİDAN RET
48 ÖZGE CAN RET
49 Berranur AKKOÇ RET
50 İsmail Karataş RET
51 Canseli Ezgi Yüney RET
52 Cem Berkan Akkaş RET
53 MERT  ŞERBETÇİ RET
54 Ali ŞAHİN RET
55 MUHAMMED FURKAN KAHRAMAN RET
56 Selvi Tuğba Esmer RET
57 aysun akar RET
58 Berna  Yüksek RET
59 Emre  Üstdağ RET
Sıra Ad Soyad Sonuç
1 Eyüp KULPU KAZANDI
2 Yelda KALYONCU KAZANDI/BİLİMSEL HAZIRLIK
3 Şule ÇAKIRER GİRMEDİ
Ad Soyad Sonuç
1 Veysel POLAT KAZANDI
2 Buğra KONUKOĞLU KAZANDI
3 MUHAMMET MUSTAFA ŞİMŞEK KAZANDI
4 ÜMMÜHAN ŞİMŞEK KAZANDI
5 talha sakarya KAZANDI
6 Kadir Coşar KAZANDI

Doktora Programları

Sayın Öğrenci Adayları,

02.09.2020 tarih ve 75850160-104.01.03.01-E.54438 sayılı Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Eğitim-Öğretim Dairesi Başkanlığı’nın 5850160-104.01.03.01-E.54438 sayı ve “Lisansüstü programlara başvurularda YDS sonuç belgesi ibrazı” konulu yazısına istinaden Enstitümüz Doktora programlarında öğrenci kabulü için yapılacak olan “Değerlendirme kriterleri” aşağıda sunulmuştur.

Bilgilerinize sunarız.

Duyuru Linki: https://sbe.hku.edu.tr/ilanlar/yds-sinavi-hakkinda-duyuru/

İşletme Doktora Programı:

Değerlendirme: 100 tam not üzerinden, ALES’ in %50’ si ve yüksek lisans not ortalamasının %50’ si alınarak yapılır. 

İktisat Doktora Programı:

Değerlendirme: 100 tam not üzerinden, ALES’ in %50’ si ve yüksek lisans not ortalamasının %50’ si alınarak yapılır. 

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Doktora Programı:

Değerlendirme:  100 tam not üzerinden, ALES’ in %50’ si, yüksek lisans not ortalamasının %20’ si ve yazılı bilim sınavının %30’ u alınarak yapılır. 

Klinik Psikoloji Doktora Programı:

Değerlendirme: 100 tam not üzerinden, ALES’ in %50’ si, yüksek lisans not ortalamasının %20’ si, yazılı bilim sınavının %15’ i ve sözlü mülakat notunun %15’ i alınarak yapılır. 

Özel Hukuk Doktora Programı:

Değerlendirme: 100 tam not üzerinden, ALES’ in %50’ si ve yüksek lisans not ortalamasının %50’ si alınarak yapılır. 

Kamu Hukuku Doktora Programı:

Değerlendirme: 100 tam not üzerinden, ALES’ in %50’ si ve yüksek lisans not ortalamasının %50’ si alınarak yapılır. 

Özel Eğitim Doktora Programı:

Değerlendirme: 100 tam not üzerinden, ALES’ in %50’ si, yüksek lisans not ortalamasının %20’ si, yazılı bilim sınavının %15’ i ve sözlü mülakat notunun %15’ i alınarak yapılır. 

Okul Öncesi Doktora Programı:

Değerlendirme: 100 tam not üzerinden, ALES’ in %50’ si, yüksek lisans not ortalamasının %10’ u, yazılı bilim sınavının %30’ u ve sözlü mülakat notunun %10’ u alınarak yapılır. 

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Doktora Programı:

Değerlendirme: 100 tam not üzerinden, ALES’ in %50’ si, yüksek lisans not ortalamasının %15’ i, yazılı bilim sınavının %20’ si ve sözlü mülakat notunun %15’ i alınarak yapılır. 

İletişim Çalışmaları Doktora Programı:

Değerlendirme: 100 tam not üzerinden, ALES’ in %50’ si, yüksek lisans not ortalamasının %10’ u ve sözlü mülakat notunun %40’ ı alınarak yapılır. 

BH: Alan dışından gelen öğrenciler için Bilimsel Hazırlık dersleri.

Sıra Ad Soyad Başvuru Sonucu
1 MELEK NUR OSANMAZ KABUL
2 HÜLYA YÜKSEK KABUL+BH:2 DERS
3 EMİNE ÖZALP KABUL+BH:4 DERS
4 MURAT KAHYAOĞLU KABUL
5 ALPASLAN TÜYLÜCE KABUL
6 TOLGA MERİÇBEY KABUL+BH:2 DERS
7 CEBRAİL GÜZEL KABUL
8 TURAN İSLAMCAN 1. YEDEK
9 AHMET BOZ 2. YEDEK
10 NUH OKUMUŞ 3. YEDEK/ BH:3 DERS

BH: Alan dışından gelen öğrenciler için Bilimsel Hazırlık dersleri.

Nihai Değerlendirme
Sıra Adı Soyadı Değerlendirme
1 Hidayet DUZCU Kabul
2 Mehmet Zeki HEDEKOĞLU Kabul + BH
3 Fatime Zehra YILDIRIM Kabul
4 Alpaslan  TÜYLÜCE Yabancı Dil Belgesi Eksik
5 Özlem  ÖZDEMİR Yabancı Dil Belgesi Eksik
6 Burak ÖGRTÜRK Yabancı Dil Belgesi Eksik
7 Nuh  OKUMUŞ Kabul + BH
Ad Soyad SONUÇ
Mehmet AY KABUL
Zeynep KARHAN KABUL
Canan AKTAŞ RED
Müjgan GÜNEŞ RED
Nurullah ÇAYIN RED
Zeynel Abidin POLATTAŞ RED
Kadir Kağan  TANER RED

Doktora programına öğrenci alımı yapılmamaktadır.

2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ KLİNİK PSİKOLOJİ DOKTORA PROGRAMI NİHAİ DEĞERLENDİRME SONUÇLARI
Ad Soyad DURUM
1 KÜBRA ÇİNKILIÇ KABUL
2 Sultan ışık atalan KABUL
3 Ömer Yılmaz KABUL
4 Rahime GÜRSOY KABUL
5 Büşra YAĞMUR KABUL
Sıra No Ad Soyad Sonuç
1 Mehmet Emre EREN Kazandı ( Bilimsel Hazırlık+ 4 Ders)
2 MUSTAFA ARSLAN Kazandı
3 Kemal GÜNLER Kazandı
4 İhsan KÖK Kazandı ( Bilimsel Hazırlık+4 Ders)
5 KEMAL YAVUZCAN Kazanamadı 

BH: Alan dışından gelen öğrenciler için Bilimsel Hazırlık dersleri.

Sıra No Ad Soyad Sonuç
1 İbrahim Uğur  SATICI KABUL
2 Ahmet Said BER KABUL/BH: 4 Ders
3 Zeynep Anıl ATAY KABUL
4 Mehmet Emre EREN KABUL/BH: 4 Ders
5 Murat ARUN KABUL
6 Mustafa ARSLAN KABUL
7 Efdal GÜLOĞLU KABUL
8 Nuriye Kutluay HATİPOĞLU KABUL
9 Ceren KAYA KABUL
10 Veysi Roger TURGUT KABUL
11 Ali Fuat  ÇİÇEKLİ KABUL (Bütünleşik Doktora)
EĞİTİM BİLİMLERİ ANABİLİM DALI
REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK
DOKTORA PROGRAMI
2020 – 2021 GÜZ DÖNEMİ
BAŞARILI OLAN ADAYLAR LİSTESİ
Ad Soyad Başarı Durumu
Başarılı/Başarısız
1 Mehmet GÖKTAŞ Başarılı
2 Beril ŞENDOĞAN Başarılı
3 Demet YÜKSEL Başarılı
4 Ahmet GÜNEŞLİCE Başarılı
Ad Soyad DURUM 
Mehmet KAYA KABUL 
Neşe UYGUN KABUL +4 BH
DAVUT AÇAR RED

BH: Alan dışından gelen öğrenciler için Bilimsel Hazırlık dersleri.

Sıra Adı Soyadı Sonuç
1 Mehmet Selim Serkan KAPLAN KAZANDI
2 Mehmet  VANLIOĞLU KAZANDI
3 Öznur  AKYILMAZ KAZANDI
4 Abdullah  POLAT KAZANAMADI
5 Ahmet  KAN KAZANAMADI
6 Orhan  AFŞİN GİRMEDİ

OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİ ANABİLİM DALI

DOKTORA PROGRAMI NİHAİ SONUÇLAR

 

AD SOYAD DURUMU
MİHRİBAN ÖZCAN KAZANDI
BÜŞRA VURAL ŞENEL KAZANDI

Genel Bilgilendirmeler

  • Kayıt Tarihleri: Açıklanacak
  • OBS’ den ders kayıtları: Açıklanacak
  • Derslerin başlaması ve derslerin kesilmesi: Açıklanacak
  • Ders ekleme-bırakma ve danışman onayı: Açıklanacak
  • Adayların, her bir programın son başvuru tarihine kadar mutlaka online başvuruda bulunmaları gerekmektedir.
  • Tezli ve Doktora programlarına başvuru tarihleri, yazılı bilim sınavı tarihleri ve mülakat tarihleri, ilgili programın açıklamaları içerisinde duyurulmuştur.
  • Kabul listeleri; Enstitü Web Sayfası Duyurular kısmında, ilgili programın açıklamaları içerisinde belirtilen tarihlerde ilan edilecektir. Öğrenci adaylarının, duyurular kısmından kabul listesi ilanlarını takip etmesi gerekmektedir.
  • Tezsiz – Tezli ve Doktora programlarına kabul edilen adayların öğrenciliklerinin kesinleşmesi için; Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğüne, ilgili programın açıklamaları içerisinde belirtilen tarihler arasında gerekli belgelerle başvurmaları gerekir. Süresi içinde kesin kaydını yaptırmayan aday, kayıt hakkını kaybeder.

Not 1: Eksik evrakla kesinlikle kayıt alınmamaktadır.

Not 2: Bakaya / Kaçak durumunda olan öğrencinin kaydı yapılmamaktadır.

Not 3: Renkli Fotokopi / Fotokopi kabul edilmemektedir (Aslı olmak zorundadır).

Not 4: Milli Savunma Bakanlığı 1111 Sayılı Askerlik Kanununa yapılan eklemeye göre askerlik işlemleri hiçbir şekilde Enstitüler tarafından yapılmayacak ve Enstitüler tarafından herhangi bir askerlik yazısı gönderilmeyecektir. ASAL Bölge Başkanlıkları kayıt işlemlerini sistem üzerinden otomatik olarak çekecek ve sevk tehiri ( Tecil ) işlemlerini yapacaktır.

Not 5: Askerlik tecil işlemleri için gerekli bilgileri bağlı bulunduğunuz ASAL Bölge Başkanlığından öğrenebilirsiniz.

Sıra No Tezsiz Yüksek Lisans Programları Ücretler Yabancı Uyruklular için Ücretler
1. İşletme ABD Uzaktan Öğretim (Tezsiz) Yüksek Lisans 12.000 TL 2.000 $
2. İşletme ABD Tezsiz Yüksek Lisans 14.000 TL 2.000 $
3. İktisat ABD Tezsiz Yüksek Lisans 13.000 TL 2.000 $
4. İktisat ABD Bankacılık ve Finans Tezsiz Yüksek Lisans 12.000 TL 2.000 $
5. Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler ABD Tezsiz Yüksek Lisans 14.000 TL 2.000 $
6. Uluslararası Ticaret ve Lojistik ABD Tezsiz Yüksek Lisans 13.000 TL 2.000 $
7. Psikoloji ABD Klinik Psikoloji Tezsiz Yüksek Lisans 30.000 TL 4.500 $
8. Görsel İletişim Tasarımı ABD Tezsiz Yüksek Lisans 12.000 TL 2.000 $
9. Özel Eğitim Öğretmenliği ABD Tezsiz Yüksek Lisans 13.000 TL 2.000 $
10. Temel Eğitim ABD Okul Öncesi Eğitimi Tezsiz Yüksek Lisans 13.000 TL 2.000 $
11. Eğitim Bilimleri ABD Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Tezsiz Yüksek Lisans 15.000 TL 2.000 $
12. Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme ABD Tezsiz Yüksek Lisans 13.000 TL 2.000 $
13. Küresel Ticaret Yönetimi ve Hukuku 13.000 TL 2.000 $

 

Sıra No Tezli Yüksek Lisans Programları Ücretler Yabancı Uyruklular için Ücretler
1. İşletme ABD Tezli Yüksek Lisans 16.000 TL 2.250 $
2. İktisat ABD Tezli Yüksek Lisans 15.000 TL 2.250 $
3. İktisat ABD Bankacılık ve Finans Tezli Yüksek Lisans 14.000 TL 2.250 $
4. Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler ABD Tezli Yüksek Lisans 16.000 TL 2.250 $
5. Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler ABD %100 İngilizce Tezli Yüksek Lisans 15.000 TL 2.250 $
6. Uluslararası Ticaret ve Lojistik ABD Tezli Yüksek Lisans 15.000 TL 2.250 $
7. Psikoloji ABD Bağımlılık Psikolojisi Tezli Yüksek Lisans 25.000 TL 3.750 $
8. Psikoloji ABD Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans 40.000 TL 6.000 $
9. Eğitim Bilimleri ABD Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Tezli Yüksek Lisans 18.000 TL 2.250 $
10. Kamu Hukuku ABD Tezli Yüksek Lisans 15.000 TL 2.250 $
11. Özel Hukuk ABD Tezli Yüksek Lisans 16.000 TL 2.250 $
12. Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme ABD Tezli Yüksek Lisans 15.000 TL 2.250 $
13. Görsel İletişim Tasarımı ABD Tezli Yüksek Lisans 14.000 TL 2.250 $
14. Özel Eğitim Öğretmenliği ABD Tezli Yüksek Lisans 15.000 TL 2.250 $
15. Temel Eğitim ABD Okul Öncesi Eğitimi Tezli Yüksek Lisans 15.000 TL 2.250 $
16. Küresel Ticaret Yönetimi ve Hukuku Tezli Yüksek Lisans 15.000 TL 2.250 $

 

Sıra No Doktora Programları Ücretler Yabancı Uyruklular için Ücretler
1. İşletme ABD Doktora 24.000 TL 3.500 $
2. İktisat ABD Doktora 24.000 TL 3.500 $
3. Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler ABD Doktora (%30 İNG) 24.000 TL 3.500 $
4. Psikoloji ABD Klinik Psikoloji Doktora 60.000 TL 9.000 $
5. Eğitim Bilimleri ABD Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Doktora 24.000 TL 3.500 $
6. Özel Hukuk Doktora 24.000 TL 3.500 $
7. Kamu Hukuku Doktora 24.000 TL 3.500 $
8. Özel Eğitim Öğretmenliği Doktora 24.000 TL 3.500 $
9. Okul Öncesi Eğitimi Doktora 24.000 TL 3.500 $
10. Görsel İletişim ABD İletişim Çalışmaları Doktora 24.000 TL 3.500 $

 

Sıra No Bütünleşik Doktora Programları Ücretler
1. İşletme ABD Doktora (Alan Dışı) 34.000 TL
2. İşletme ABD Doktora (Alan İçi) 29.000 TL
3. İktisat ABD Doktora (Alan Dışı) 34.000 TL
4. İktisat ABD Doktora (Alan İçi) 29.000 TL
5. Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler ABD Doktora (%30 İNG) (Alan Dışı) 34.000 TL
6. Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler ABD Doktora (%30 İNG) (Alan İçi) 29.000 TL
7. Özel Hukuk Doktora (Alan Dışı) 34.000 TL
8. Özel Hukuk Doktora (Alan İçi) 29.000 TL
  1. Dilekçe (Dilekçe için lütfen formu indire tıklayınız) Formu İndir
  2. Transkript (Aslı-ıslak imzalı) – (Fotokopi, ekran çıktısı veya mail kabul edilmemektedir.)
  3. Ders İçerikleri (Aslı-ıslak imzalı ve onaylı) – (Fotokopi, ekran çıktısı veya mail kabul edilmemektedir.)
  4. Öğrenci Belgesi (Aslı-ıslak imzalı) – (Fotokopi, ekran çıktısı veya mail kabul edilmemektedir.

Son Başvuru Tarihi: 09 Eylül 2020 / 17.00′ a kadardır. Başvurular Enstitüye yapılmaktadır.

Not 1: Başvuru yapılacak programın açıklamalarında bulunan son başvuru tarihine kadar bu belgeler Sosyal Bilimler Enstitüsüne teslim edilmelidir.

Not 2: Yatay geçiş başvurusu kabul edilen öğrencilerin listesi Sosyal Bilimler Enstitüsü web sayfasında ilan edilecektir.

Not 3: Kayıtlar (07-11 Eylül 2020) tarihleri arasında yapılacaktır.

Not 4: Kurum dışından yatay geçiş yapacak öğrencilerin online başvuru yaptıktan sonra istenilen belgeleri Sosyal Bilimler Enstitüsüne teslim etmesi gerekmektedir.

  • Tezsiz – Tezli ve Doktora programlarına kabul edilen adayların öğrenciliklerinin kesinleşmesi için; Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğüne, gerekli belgelerle başvurmaları gerekir. Süresi içinde kesin kaydını yaptırmayan aday, kayıt hakkını kaybeder.

1. Diploma veya geçici mezuniyet belgesi (e-devlet çıktısı veya noter onaylı örneği veya aslı)
2. Not döküm belgesi (veya Transkript) (aslı veya noter onaylı örneği)
3. ALES belgesi (Tezli ve Doktora Programları için)
4. Yabacı Dil Sınav belgesi (Doktora Programı için) (Başvurusunda Dil puanı istenen/belirtilen Tezli Yüksek Lisans Programları için)
5. 4 adet fotoğraf
6. Nüfus cüzdanı fotokopisi
7. Askerlik durum belgesi (e-devlet çıktısı)
8.  İkametgâh belgesi (e-devlet çıktısı veya muhtarlık)
9. Online başvuru formu
10.  İlgili programın öğrenim ücretini yatırıldığını gösterir banka dekontu (üniversitemiz muhasebe biriminde internet bankacılığı veya kart ile işlem yapacak adayların dekont getirmesine gerek yoktur)

Not 1: Eksik evrakla kesinlikle kayıt alınmamaktadır.
Not 2: Bakaya / Kaçak durumunda olan öğrencinin kaydı yapılmamaktadır.
Not 3: Renkli Fotokopi / Fotokopi kabul edilmemektedir.
Not 4: Milli Savunma Bakanlığı 1111 Sayılı Askerlik Kanununa yapılan eklemeye göre askerlik işlemleri hiçbir şekilde Enstitüler tarafından yapılmayacak ve Enstitüler tarafından herhangi bir askerlik yazısı gönderilmeyecektir. ASAL Bölge Başkanlıkları kayıt işlemlerini sistem üzerinden otomatik olarak çekecek ve sevk tehiri ( Tecil ) işlemlerini yapacaklardır.
Not 5: Askerlik tecil işlemleri için gerekli bilgileri bağlı bulunduğunuz ASAL Bölge Başkanlığından öğrenebilirsiniz.

(1) Başvuruda ve kayıtta aşağıda belirtilen belgeler istenir.

a) Online başvuru formu,

b) Yüksek lisans programlarına (Bütünleşik Doktora Programı dahil) başvuruda; lisans diploması ile lisans transkriptinin İngilizce veya Türkçe dilinde hazırlanmış, ilgili ülkelerin dış temsilciliklerinden onaylı örneği veya Konsolosluk onaylı (Apostil) örneği,

c) Doktora programlarına başvuruda; yüksek lisans diplomaları ile yüksek lisans transkriptlerinin İngilizce veya Türkçe dilinde hazırlanmış, ilgili ülkelerin dış temsilciliklerinden onaylı örneği veya Konsolosluk onaylı (Apostil) örneği,

ç) İngilizce dil yeterliliğini gösteren belgenin aslı veya ilgili ülkelerin dış temsilciliklerinden onaylı örneği,

d) Pasaport Fotokopisi (ilgili ülkelerin dış temsilciliklerinden onaylı),

e) YÖK’ten alınmış lisans/yüksek lisans diploma denklik/tanınırlık belgesi,

f) Türkçe ve Türkçe-İngilizce Lisansüstü programları için TÖMER (Türkçe Seviye Belirleme Sınavı) belgesi,

g) Öğrenim ücretinin tamamının yatırıldığını gösteren belge,

h) Kabul Mektubu,

i) 4 fotoğraf,

j) İkamet izin belgesi (Kayıt sırasında ikamet izin belgesini Enstitüye teslim edemeyen öğrenciler, kayıt tarihinden itibaren en geç iki ay içerisinde ikamet izin belgesini Enstitüye ibraz etmek zorundadır. Söz konusu süre sonunda ikamet izin belgesini Enstitüye teslim edemeyen aday, programa kabul edilmiş olsa dahi üniversite ile ilişiği kesilir.

(2) Başvuru sürecinde beyan edilen bilgi ve belgelerin doğru çıkmaması durumunda aday, programa kabul edilmiş olsa dahi üniversite ile ilişiği kesilir.

Tezli – Tezsiz-Uzaktan Öğretim Yüksek Lisans Programı
1. Tek seferde peşin (%5 indirimli)
2. Kredi kartına 10 taksit

Doktora Programı
1. Tek seferde peşin (%5 indirimli)
2. Kredi kartına 10 taksit
3. Dönem ücreti uygulaması = 1. Dönem + 2. Dönem + Tez Dönemi
4. Bilimsel Hazırlık + Doktora = BH + 1. Dönem + 2. Dönem + Tez Dönemi

Bütünleşik Doktora Programı
1. Tek seferde peşin (%5 indirimli)
2. Kredi kartına 10 taksit
3. Dönem ücreti uygulaması (Alan İçi) = 1. Dönem + 2. Dönem + 3. Dönem + Tez Dönemi
4. Dönem ücreti uygulaması (Alan Dışı) = BH + 1. Dönem + 2. Dönem + 3. Dönem + Tez Dönemi

Genel Bilgilendirme

  • Peşinde % 5 indirim yapılmaktadır.
  • HKÜ Lisans mezunu öğrencilerine %10 indirim yapılmaktadır.
  • Kredi kartına 10 Taksit yapılmaktadır.
    • Word, Bonus, Maksimum, Card Finans, Axess, Ziraat Bankası Combo Kart.
  • Şehit ve Gazi çocuklarına %100 indirim yapılmaktadır.
  • Engellilere ( % 50 ve üzeri raporu olan ) %50 İndirim yapılmaktadır.

Not 1: Yazılanların haricinde herhangi bir indirim uygulaması olmayıp okul birincileri, ALES puanı, YDS puanı, not ortalaması yüksek olan aday öğrencilere burs verilmemektedir.

PEŞİN ÖDEMELER İÇİN OKULUMUZUN HESAP NUMARALARI

Denizbank Ticari Merkez Şube

 Hesap No : 5458476-351
 IBAN No   : TR10 0013 4000 0054 5847 6000 01
 Açıklama  : Öğrencinin Adı Soyadı , TC numarası ve cep numarası yazılmalıdır

Finansbank İpek Yolu Şubesi

 Hesap No : 65338112
 IBAN No   : TR24 0011 1000 0000 0065 3381 12
 Açıklama  : Öğrencinin Adı Soyadı , TC numarası ve Cep numarası yazılmalıdır

Telefon numaralarından ulaşılamaması durumunda lütfen ilgili personelin mail adresine mail gönderiniz. Size en geç 24 saat içerisinde geri dönüş yapılacaktır.

 

MALİ İŞLER SATIN ALMA MÜDÜRLÜĞÜ

Lütfen aşağıdaki işlemler için muhasebe birimiyle iletişime geçiniz. (0342) 211 80 80 Çağrı Merkezini arayarak dahili numarayı tuşladığınız da ilgili personel ile iletişime geçebilirsiniz. Dahili numaralar tablonun sağında yazmaktadır.

*Mali Onay Muhasebe Dahili Numaralar
*EFT / Havale 1816
1819
*Borç Sorgulama
*Kredi Kartı İşlemleri
*Ücret İadesi

ÖĞRENCİ İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

Lütfen aşağıdaki işlemler için öğrenci işleri müdürlüğüyle iletişime geçiniz. (0342) 211 80 80 Çağrı Merkezini arayarak dahili numarayı tuşladığınız da ilgili personel ile iletişime geçebilirsiniz. Dahili numaralar tablonun sağında yazmaktadır.
Öğrenci İşleri Mail Adresi : oim@hku.edu.tr

*YÖKSİS Öğrenci İşleri Dahili Numaralar
*Diploma Sorgulama 1830
1831
1832
1833
1834
1836
1838
*E-devlet İşlemleri
*OBS
*Transkript
*Öğrenci Belgesi

BİLGİ İŞLEM MÜDÜRLÜĞÜ

Lütfen aşağıdaki işlemler için bilgi işlem müdürlüğüyle iletişime geçiniz. (0342) 211 80 80 Çağrı Merkezini arayarak dahili numarayı tuşladığınız da ilgili personel ile iletişime geçebilirsiniz. Dahili numaralar tablonun sağında yazmaktadır.

*Kullanıcı Adı ve Şifre Bilgi İşlem Müdürlüğü Dahili Numaralar
1820
1821
1822
1823
1824
1825
*Genel Sistemsel Hatalar
*OYS ve OBS Sorunlar

 

İşletme Yüksek Lisans / Doktora programı için; 
Araş. Gör. Sinem KÜÇÜKYILMAZ
Tel  : (0342) 211 80 80 – Dahili :1338
Mail :  sinem.kucukyilmaz@hku.edu.tr

İktisat Yüksek Lisans / Doktora programı /Bankacılık ve Finans Yüksek Lisans Programı için;
Araş. Gör. Gözde MERAL
Tel  : (0342) 211 80 80 – Dahili :1328
Mail :  gozde.tugan@hku.edu.tr

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans / Doktora programı için;
Araş. Gör. Büşra ÖZTEKİN
Tel  : (0342) 211 80 80 – Dahili :1345
Mail :  busra.oztekin@hku.edu.tr

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yüksek Lisans / Doktora programı için;
Araş. Gör. Can ÖZCAN
Tel  : (0342) 211 80 80 – Dahili :1344
Mail : can.ozcan@hku.edu.tr

Özel Hukuk Yüksek Lisans / Doktora programı için;
Araş. Gör. Betül KORKMAZ
Tel  : (0342) 211 80 80 – Dahili :1932
Mail : betül.korkmaz@hku.edu.tr

Kamu Hukuku Yüksek Lisans / Doktora programı için;
Araş. Gör. Burcu ILGIN
Tel  : (0342) 211 80 80 – Dahili :1919
Mail :  burcu.ilgin@hku.edu.tr

Klinik Psikoloji / Bağımlılık Psikolojisi Yüksek Lisans / Doktora programı için;
Arş. Gör. Saadet YAPAN
Tel  : (0342) 211 80 80 – Dahili :1305 /1302
Mail :  saadet.yapan@hku.edu.tr

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Yüksek Lisans / Doktora programı için;
Arş. Gör. Ahmet AYAZ
Tel  : (0342) 211 80 80 – Dahili : 1112
Mail :  ahmet.ayaz@hku.edu.tr

Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Yüksek Lisans programı için;
Arş. Gör. Merve YILDIRIM
Tel  : (0342) 211 80 80 – Dahili :1121
Mail :  merve.yildirim@hku.edu.tr

Özel Eğitim Öğretmenliği Yüksek Lisans / Doktora programı için;
Arş. Gör. Merih TOKER
Tel  : (0342) 211 80 80 – Dahili: 1121
Mail :  merih.toker@hku.edu.tr

Okul Öncesi Eğitimi Yüksek Lisans / Doktora programı için;
Arş. Gör. Şule KAVAK
Tel  : (0342) 211 80 80 – Dahili : 1122
Mail : sule.kavak@hku.edu.tr

Görsel İletişim Tasarımı Yüksek Lisans / Doktora programı için;
Arş. Gör. Zehra Çiğdem ULUFER
Tel  : (0342) 211 80 80 – Dahili : 1724
Mail : zehra.ulufer@hku.edu.tr

Sosyal Bilimler Enstitüsü için;
Pelin BULGUROĞLU
Tel : (0342) 211 80 80 – Dahili :1401
Direkt Hat: (0342) 211 80 90
Fax: (0342) 211 80 92
Mail : pelin.fadiloglu@hku.edu.tr

Aykut AYDOĞDU
Tel : (0342) 211 80 80 – Dahili :1402
Fax:(0342) 211 80 92
Mail : aaykut.aydogdu@hku.edu.tr

Ertuğrul BALABAN
Sosyal Bilimler Enstitüsü
Tel : (0342) 211 80 80 – 1402
Fax: (0342) 211 80 92

Mail : ertugrul.balaban@hku.edu.tr

Büşra Nida ÇALIŞKAN
Sosyal Bilimler Enstitüsü
Tel : (0342) 211 80 80 – 1400
Fax: (0342) 211 80 92

Mail : bnida.caliskan@hku.edu.tr

Hasan Kalyoncu Üniversitesi
Havaalanı Yolu Üzeri 8. KM Şahinbey / Gaziantep
WhatsApp & Cep: 0530 237 56 08
Direkt Hat 1: (0342) 211 80 90
Direkt Hat 2: (0342) 211 80 91
Fax: (0342) 211 80 92
Mail : sbe@hku.edu.tr